Home » Českolipská Pirueta » 5. ročník Českolipské Piruety

5. ročník Českolipské Piruety

5.ročník krasobruslařské soutěže českolipská pirueta

5.ročník krasobruslařské soutěže českolipská pirueta

Krasobruslařská soutěž ČKS pokračuje na severu Čech v pořadí 5. ročníkem soutěže pod názvem Českolipská pirueta, který i vzhledem k probíhající chřipkové epidemii lámal rekordy.

V průběhu celého dne se na ledové ploše vystřídalo 131 závodnic a závodníků z 30 krasobruslařských klubů! Vzhledem k geografickému umístění města Česka Lípa toto neuvěřitelné číslo předčilo všechna očekávání. O oblíbenosti českolipské soutěže hovoří přítomnost závodníků z více než 200km vzdálených měst. Letmým pohledem na výsledkovou listinu je vidět přítomnost krasobruslařů nejen z okolních klubů, ale též reprezentanty z Chomutova, Karlových Varů, Plzně, Domažlic, Tachova, Českých Budějovic, nebo Pardubic. Nejdelší cestu absolvovali krasobruslaři z jihomoravského oddílu VSK Technika Brno, kteří museli zdolat vzdálenost přesahující 300km!!!

V ranních hodinách před samotným závodem Poháru ČKS proběhl mezioddílový závod přípravky. Ten byl netradičně rozdělen do čtyř věkových kategorií. Výsledkem tohoto rozhodnutí byly velice vyrovnané skupinky závodníků, kteří si závod náležitě užili.

Vlastní závod ČKS pod názvem Českolipská pirueta, byl v 9:00 zahájen startem kategorie Nováčci mladší – dívky a trval až do pozdních podvečerních hodin. Krasobruslaři předvedli v celkem 15 věkových a výkonnostních kategoriích překrásné a vyčerpávající volné jízdy, které v průběhu závodu přivedly na tribuny hlediště i mnoho náhodných diváků.

Bilance pro domácí klub je víc než povzbudivá. Českolipští krasobruslaři stáli celkem 10krát na stupních vítězů. Nejstarší přípravku III ovládla se zlatou medailí Leonka Šimůnková, bronzovou příčku obsadila Beátka Domastová. V závodě ČKS pak excelovala Ivana Vladimirova (2.místo – Žačky A), dále pak Jasmína Živcová (2.místo – Žačky mladší B), Vanda Jeklová (2.místo Žačky nejmladší B) a Tereza Mátlová (3.místo – Nováčci dívky). 1.místo  za překrásnou volnou jízdu získala Natálka Trnečková (Nováčci mladší – dívky) a všichni chlapci. Vít Kudla (Žáci mladší B), Dominik Živec (Žáci nejmladší A) i Vojtěch Stolarz (Žáci nejmladší B). Za předvedené výkony vděčí svým trenérům Slávce Kopecké a Barboře Švédové. Děkujeme.

Velkým překvapením, které ocenili zejména nejmenší byla přítomnost plyšového mrože – maskota závodu, který se stal velice rychle celebritou pro všechny věkové kategorie. Vzpomínky na českolipský závod tak zůstanou ještě silnější a bohatší.

Když oddíl Kraso Česká Lípa v roce 2012 připravoval svůj první závod nikdo ani nepomyslel, jak se budoucnost soutěže bude v následujících letech vyvíjet. Od doby, kdy Českolipská pirueta byla jen návrhem na papíře, a k prvnímu ročníku vedla dlouhá cesta, již uplynulo neuvěřitelných 6 let. Za tuto dobu severočeští krasobruslaři a trenéři odvedli veliký kus práce, jehož výsledkem vešel tento závod do hlubokého podvědomí mnohých z nás.

Všem, kteří se zúčastnili tohoto závodu, děkujeme za přízeň a za důvěru. Děkujeme krasobruslařům za podívanou, kterou v průběhu volných jízd předvedli. Děkujeme trenérům za vzornou přípravu na závod a v neposlední řadě i rodičům, kteří na tento hezký zimní sport vynakládají nemalé finanční a časové úsilí – mnohdy na úkor vlastních potřeb.

Věříme, že všichni byli s průběhem závodu spokojeni a z České Lípy si odváží jen ty nejlepší možné zážitky. A jasně, že se příští rok opět setkáme při dalším ročníku Českolipské piruety.