Home » Českolipská Pirueta » Českolipská Pirueta – VI.ročník

Českolipská Pirueta – VI.ročník

Předsedkyně oddílu Kraso Česká Lípa, z.s. Ivana Vladimirova

Předsedkyně oddílu Kraso Česká Lípa, z.s. Ivana Vladimirova

Šestý ročník Českolipské Piruety znamenal pro všechny soutěže ČKS velký krok do nové éry digitalizace. Sobotní závod byl historicky prvním závodem soutěže ČKS, hodnocený podle přísnějšího a celosvětově využívaného hodnocení ISU.

Právě tento historický milník přilákal až nezvyklé množství soutěžících. V průběhu dne se na ledové ploše vystřídalo 169 závodníků, kteří se sjeli z 27 krasobruslařských oddílů. Velikým potěšením je návštěvnost i z velice vzdálených klubů Domažlic, Rakovníka, nebo Strakonic.

Pro českolipské krasobruslaře byl závod na domácím ledě velice úspěšný. Všichni soutěžící předvedli vydařené a technicky zvládnuté volné jízdy, které byly pro oko diváka opravdovým potěšením. Tomu odpovídá i výsledné umístění každého krasobruslaře.

Za českolipský oddíl startovalo 21 soutěžících (18 dívek a 3 chlapci)  ve 12ti věkových a výkonnostních kategoriích. Dohromady pak získali neuvěřitelných 10 medailových umístění.

Umístění na stupních vítězů za Kraso Česká Lípa obsadili: Ivana Vladimirova, Kristýna Stolarzová, Markéta Mikysová, Vanda Jeklová, Natálie Trnečková, Pavla Samková, Beáta i Barbora Domastovy a všichni chlapci Dominik Živec, Vít Kudla a Vojta Stolarz. Kompletně zpracovaná výsledková listina včetně fotografií z vyhlášení je k dispozici na webových stránkách krasocl.cz/ceskolipska-pirueta/vysledky.

Děkujeme všem soutěžícím nejen za jejich předvedené výkony, ale též za nadšení s jakým nastupovali na ledovou plochu a za atmosféru, kterou vytvořili v hledišti. V neposlední řadě patří díky všem, kteří se podíleli na přípravách tohoto významného dne.

Pavla Samková, Beáta Domastová a Barbora DomastováIvana Vladimirova - předsedkyně oddíluDominik Živec- 1.místoŽačky nejmladší B - vyhlášeníŽačky nejmladší B - vyhlášeníDSC_6004Vojta StolarzKristýna Stolarzová a Markéta Mikysová