Home » Ostatní » Nový web

Nový web

Nový web pro SK Kraso Česká Lípa

Nový web pro SK Kraso Česká Lípa

Pro krasobruslařský oddíl SK Kraso Česká Lípa jsme připravili zbrusu nové webové stránky, které kopírují moderní trendy jak do vzhledu, tak funkcionality.

Co nové webové stránky umí?

Nejdůležitější změnou je oživení vzhledu celé webové prezentace, které jsme od základu přepracovali. Statistiky ukazují, že nadpoloviční většina přístupů na web byla prostřednictvím mobilních prohlížečů, proto jsme kladli důraz na responzivní chování pro přehlednější zobrazení právě v těchto zařízeních.

Přepracováním šablony, nasazením nejnovější verze redakčního systému a přesunutím celého systému i databázových serverů na optimálnější hosting jsme rovněž radikálně zrychlili načítání prezentace (až o několik vteřin).

Více přehledné je zobrazování aktualit, které jsou nyní tříděny do rubrik a zobrazovány podle přepracované logiky a nabízených možností redakčního systému.

Zcela nově jsou webové stránky připravené k použití na sociální síti Facebook. Sdílení jednotlivých příspěvků je dostupné pomocí globálně rozšířených nástrojů tak, jak jste zvyklí z jiných webů.

Přepracovaná je rovněž sekce profilů a historie výsledků v jednotlivých soutěžích. Odpadlo zdlouhavé načítání profilové fotografie bez jakéhokoli ukazatele průběhu. Nyní má každý krasobruslař svou přidělenou adresu, kde najde veškeré informace s možností sdílení.

Nový rozpis tréninků používá moderní technologii sdíleného kalendáře google, který je v současné době druhým nejrozšířenějším plánovačem mezi uživateli výpočetní techniky a zároveň nejrozšířenějším plánovačem mezi uživateli mobilních telefonů. Po dobu zkušebního období bude k dispozici i rozpis tréninků tak, jak ho znáte ze starého webu.

S výše zmíněným spustíme na začátku sezóny i související prezentaci na sociální síti Facebook, kterou si můžeme zjednodušit cestu se sdílením informací, fotografií, nebo aktuálním dění v oddíle. Měřením návštěvnosti stávající fotogalerie zjišťujeme, že fotogalerii navštěvujete velice zřídka, proto pro sbírku fotografií z jednotlivých akcí budeme pro jednodušší dostupnost shromažďovat právě na sociální síti Facebook.

Nového v budoucnu přibude ještě více, ale již teď jsou webové stránky blíže k Vám, rodičům a mladým krasobruslařům oddílu SK Kraso Česká Lípa.