Home » Závody » ZODM 2016

ZODM 2016

ZODM2016Třiadevadesáti člennou výpravu vysílá Liberecký kraj na VII. Zimní olympiádu dětí a mládeže 2016 (ZODM), která se uskuteční ve dnech 17. až 21. ledna na několika místech Ústeckého kraje.
„Na minulých hrách Liberecký kraj celkově zvítězil, takže jedeme prvenství obhájit“, uvedl Petr Hloušek z Odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Libereckého kraje, který má výpravu na starosti.
Zdroj: Českolipský deník
Liberecký kraj reprezentují ve dvou disciplínách i talentované dívky z krasobruslařského oddílu SK Kraso Česká Lípa, které budou díky svým dovednostem cennou posilou výpravy.
V krasobruslení reprezentuje Ivana Vladimirova, která je nominovaná v kategorii „starší žákyně“. Jelikož podle pravidel krasobruslení na ZODM může kraj nominovat do každé kategorie pouze jednoho zástupce, je nominace pro Ivanu velký úspěch i čest.
V rychlobruslení reprezentuje Markéta Mikysová, která se ZODM neúčastní v tomto sportu poprvé. Již v minulosti (ZODM 2014 pořádaná na Vysočině) startovala hned ve dvou disciplínách, v obou závodech s úctyhodnými výsledky.
O výsledku v krasobruslení i rychlobruslení budeme informovat a již nyní přejeme nejen svěřenkyním SK Kraso Česká Lípa, ale celé výpravě za Liberecký kraj jen ta nejlepší možná umístění v jednotlivých disciplínách a budeme držet pěsti, aby se povedlo obhájit prvenství z minulých her.